Inwestycje Polaków w nieruchomości w Europie

Choć częściej słyszymy o tym, że to Europa Zachodnia inwestuje w Polsce, Polacy są również aktywni na zagranicznych rynkach nieruchomości.

Deponowanie pieniędzy w banku w obecnych czasach nie znajduje uzasadnienia finansowego, dlatego ciekawym sposobem dywersyfikacji ryzyka jest inwestowanie w nieruchomości w kraju i poza jego granicami. Za granicą, ponieważ w wielu krajach rynek nieruchomości przeżywa prawdziwy boom i roczne wzrosty wartości są dwucyfrowe, a ceny nieruchomości są często niższe niż w Polsce.

Z pierwszych stron gazet można dowiedzieć się, że gwiazdy i znani biznesmeni posiadają domy i apartamenty w innych krajach. Najczęściej wybierają oni europejskie wybrzeża turystyczne Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Bułgarii, Grecji i Chorwacji. Apartament w nadmorskiej miejscowości w Hiszpanii kosztuje mniej niż porównywalne mieszkanie w dużym polskim mieście. Wysoka dostępność nieruchomości dla lepiej zarabiających Polaków powoduje spore zainteresowanie i liczne zakupy. Kluczowe znaczenie wyboru miejsca inwestycji ma klimat, przynależność do Unii Europejskiej, korzystny system podatkowy i stabilna sytuacja polityczno-gospodarcza.

Więcej o inwestycjach Polaków w nieruchomości w Europie

 

Dodawanie komentarzy jest wyłączone.