Obiekt pałacowo-parkowy na sprzedaż
Nr oferty:
Rodzaj:
Transkacja:
Agencja:
Agent:
Cena:
Miasto:
Województwo:
Rejon:
Ilość pięter w budynku:
Pokoje:
Działka [m2]:
Powierzchnia [m2]:

Obiekt pałacowo-parkowy na sprzedaż, położony ca 30km od Poznania, w otoczeniu Jezior Wronczyńskich, Puszczy Zielonki, Lednogórskiego Parku Krajobrazowego, okolice Pobiedzisk.

Piękny pałac neogotycki wybudowany w latach sześćdziesiątych XIX wieku, rozbudowany pod koniec lat osiemdziesiątych, trzykondygnacyjny , z dwoma ryzalitami skrajnymi i czworoboczną wieżą. Szczyty ozdobione są neogotyckimi fryzami, krenelażem i sterczynami.

Od 1996 roku pałac jest w rękach prywatnych, przeprowadzono kapitalny remont obiektu, przywrócono dawną świetność parku i otworzono w pałacu hotel z restauracją.
Pałac dysponuje: 20 stylowymi pokojami z łazienkami, telewizorami ( 50 miejsc noclegowych)

Pow.pałacu : użytkowa - 960,5 m2
parter- 381m2
piętro- 391m2
poddasze- 116,5m2
piwnica- 72m2
pow. zabudowy- 3893m2 ( budynek-pałac, kotłownia, drogi, korty, most kamienny, parking)

Pow. Gruntów- 8ha w tym: 2,6660 ha gruntów rolnych
0,9943 ha tereny pod zabudowę
1,2797 ha sady
0,1900 ha nieużytki
2,8700 ha tereny zieleni

Pałacowa restauracja, obecnie funkcjonująca okresowo, wyłącznie w czasie okolicznościowych imprez, zajmuje miejsce w pięknych stylowych wnętrzach Sali Balowej, Sali Jadalnej, Saloniku Zielonym, Sali Kominkowej, Ogrodzie Zimowym.
Klimatyczne wnętrza, oryginale stylowe meble, znajdują się we wszystkich pomieszczeniach.
Cały obiekt wyposażony jest w sprzęty multimedialne oraz sprzęt gastronomiczny.

W parku, w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu znajduje się pawilon namiotowy o pow. 450m2,w którym wydzielono salę główną o pow. 375m2, kuchnię- 60m2 oraz sanitariaty-15m2.
Pawilon posiada własną instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną, co daje możliwość niezależnego funkcjonowania.

Obiekt pałacowy posiada własny system centralnego ogrzewania zasilany ciepłą wodą z kotłowni znajdującej się w budynku obok pałacu, własną kanalizację wodną ze zbiornikiem bezodpływowym, pełną instalację elektryczną, deszczową i telefoniczną.

Obecnie nieruchomość jest wykorzystywana okazjonalnie na różne spotkania okolicznościowe, uroczystości rodzinne, spotkania biznesowe, imprezy plenerowe. Nieruchomość z dużym potencjałem, idealne miejsce na wszelkie usługi, np. hotel, klinikę medycyny estetycznej, dom złotej jesieni, jak również na prywatną rezydencję, etc.

Piękny park o pow. 4106m2 z dorodnymi bukami, platanami, grabami, czarnym bzem, kasztanowcem, dodają temu miejscu uroku i magii.
Cena: 4,8 mln zł netto
Istnieje również możliwość zakupu oficyny o pow. ca 500m2, położonej na gruncie o pow. 0,5 ha. Oficyna kiedyś ładny budynek klasycystyczny była elementem zespołu pałacowego. Budynek obecnie jest w stanie do kapitalnego remontu.

Kontakt : Ewa Ruszkiewicz-REJ, licencja 1544, tel.kom. 602-784-398, 61-852-80-88

Wszelkie informacje zamieszczone na niniejszej stronie internetowej (w tym plany, rysunki, i ceny),
nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Ze względu na okoliczność, iż powyższe informacje pochodzą od osób trzecich i część z nich nie zawsze daje się zweryfikować firma nie ponosi odpowiedzialności za ich dokładność, kompletność i aktualność.

Oferta LocumNet: 19530061, import 2021-10-21.