Pomysł na najem krótkoterminowy – pod egidą Marriottu

Standard 5-gwiazdkowego hotelu w prywatnym apartamencie – ta propozycja dotarła do Polski. Z korzyścią dla obu stron współpracy.

Homes & Villas by Marriott International podpisał umowę o współpracy z polskim operatorem mieszkań na wynajem krótkoterminowy Renters.pl. Jak wynika z rozmowy „Pulsu Biznesu”, ten pomysł na biznes przyjął się już w Europie – właścicielom apartamentów pozwala dotrzeć do klientów zainteresowanych prestiżowymi nieruchomościami w ramach najmu krótkoterminowego, a klienci w dobie pandemii chętniej korzystają z apartamentów niż hoteli. I szukają tych wiarygodnych.

Homes & Villas by Marriott International to synonim prestiżu i gwarancji komfortu na miarę 5-gwiazdkowego hotelu. Firma stawia konkretne, wysokie wymagania współpracującym z nią operatorom. Wille, apartamenty i mieszkania o wysokim standardzie, które chcą uzyskać „certyfikację” sieci Homes & Villas by Marriott International, muszą być obsługiwane przez wybraną zaufaną lokalną firmę. Tacy operatorzy zapewniają m.in. profesjonalne sprzątanie i działający całodobowo zespół wsparcia, odpowiadają za rozliczenia, system rezerwacji itp. W Polsce robi to Renters.pl.

Współzałożyciel tej sieci, Sebastian Hejnowski w rozmowie z „Pulsem Biznesu” zapewnia, że choć firma jest młoda, to współpracują z nią już właściciele tysiąca mieszkań wynajmowanych turystom i gościom biznesowym w Polsce. Ponad połowa apartamentów znajduje się nad Bałtykiem. W pierwszym roku współpracy z Homes & Villas by Marriott International firma chce pozyskać logo sieci dla stu takich apartamentów.

Pandemia pokazała, że na rynku najmu krótkoterminowego najlepiej radzą sobie właściciele apartamentów w sieciach. Z takich platform jak Booking czy Airbnb w ciągu minionego roku zniknęły tysiące ofert, tymczasem nieruchomości w dobrych lokalizacjach i z wysokim standardem są poszukiwane przez wymagających klientów.

Więcej w portalu "Pulsu Biznesu".

Dodawanie komentarzy jest wyłączone.