Resi4Rent liderem na rynku PRS w I kwartale

Jak donosi „Puls Biznesu” Resi4Rent, spółka z branży PRS (private rented sector), czyli mieszkań na wynajem instytucjonalny, ma obecnie 40-proc. udział w rynku instytucjonalnego mieszkań w Polsce., a wyniki za pierwszy kwartał br. pozwoliły mu zająć pozycje lidera wśród prywatnych firm. Z jedną uwagą: poza konkurencją jest państwowy Fundusz Mieszkań na Wynajem, który dysponuje ponad 2 tys. mieszkaniami zakupionymi od firm deweloperskich.

Resi4Rent oferuje lokale w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu, gdzie łącznie mieszka aż 2 tys. osób (inwestycje w łodzi i Wrocławiu są wynajęte w całości), i zapowiada otwarcie nowych budynków w Gdańsku i Poznaniu z mieszkaniami w abonamencie. Największa popularnością cieszą się mieszkania z salonem z aneksem kuchennym i osobną sypialnią. Wybór ten nie dziwi w kontekście grupy klientów spółki, którymi są przede wszystkim młodzi ludzie, single, studenci, ale również seniorzy i rodziny z dziećmi.

W Polsce wynajmem instytucjonalnym zajmują się obok wspomnianego lidera: TAG Immobilien, Heimstaden Bostad, Golub GetHouse, Catella, Aurec Capital Poland, Van der Vorm Vastgoed czy Zeitgeist Asset Management.

Szczegółowe informacje w „Pulsie Biznesu”.

Dodawanie komentarzy jest wyłączone.