Warszawski inwestor i deweloper Ideal Idea Formad stworzy w Poznaniu park logistyczny o powierzchni 17 tys. mkw. City Park Poznań będzie się znajdował u zbiegu ulic Samotnej, 28 Czerwca 1956 r. i Dolna Wilda.

Jak donosi „Rzeczpospolita”, firma planuje postawić jeden duży budynek multi-let w formule BTS (Built-To-Suit, czyli szytych na miarę), który będzie służył kilku większym najemcom, zarówno do magazynowania, jak i do działalności produkcyjnej, naukowej, badawczo-rozwojowej czy też serwisowej urządzeń lub pojazdów. Obiekt obejmuje w części biura klasy A, zaplanowane są też parkingi (200 miejsc). Nieruchomość będzie certyfikowana w systemie BREEAM – będą więc dominowały rozwiązania proekologiczne, jak stacja ładowania samochodów elektrycznych, rekuperacja wody deszczowej do podlewania zieleni, płyty użyte do budowy w 74% nadają się do recyklingu, a powierzchnia biologicznie czynna przekroczy 20 proc. powierzchni inwestycji. To trzecia z rzędu podobna inwestycja tego dewelopera po Warszawie i Wrocławiu.

Budowa ma ruszyć z początkiem następnego roku, a zakończyć się z końcem III kwartału.

Według inwestora takich powierzchni brakuje obecnie w Poznaniu. „Popyt na powierzchnie magazynowe w Poznaniu w 2021 r. był dwa razy większy niż rok wcześniej” – przekonuje w komunikacie prasowym prezes IIF Jędrzej Dużyński.

Firma bazuje na dobrych oświadczeniach z Wrocławia, gdzie niedaleko lotniska stworzyła analogiczny City Park Wrocław. Zarówno w Warszawie, jak i Wrocławiu popyt przewyższył podaż, co pokazuje zainteresowanie powierzchniami magazynowymi niedaleko portów lotniczych.