Jest segment ryku nieruchomości, który wbrew przeważającym trendom spadkowym ma się dobrze: nieruchomości premium czy luksusowe, których wartość z biegiem lat nie maleje.

Zasobni inwestorzy zwłaszcza w kryzysie interesują się najdroższymi nieruchomościami, które spełniają wymogi miana luksusowych. Luksusowych, czyli jakich? Takich, które nie tracą na wartości z uwagi na wyjątkowe – często prestiżowe – położenie, wyróżniający się wysoki standard wykonania i wykończenia, który broni się bez względu na przemijające mody. Są wśród nich apartamenty (prawdziwe, czyli przestronne mieszkania z balkonami lub tarasami zasługujące na miano penthouse) i domy, rezydencje.

Nieruchomości luksusowe spełniają wyjątkowe potrzeby mieszkańców, oferując całe spektrum usług na miejscu – począwszy od strefy spa, basenów, saun itp. udogodnień, przez różnego rodzaju concierge, po prywatną windę na swoje piętro czy… możliwość cumowania własnej łodzi pod apartamentem w Gdańsku, albo – co częstsze – oferując widok na całe miasto z mieszkanie na 30. lub wyższym piętrze (w Warszawie na Złotej czy wrocławskim SkyTower).

Choć Polacy nie należą do najzamożniejszych nacji, to zdaniem ekspertów tego segmentu rynku ich przybywa, a jego oferta stale się rozwija i ich dostępność szybko się kurczy. Luksusowe nieruchomości nabywają najczęściej osoby starsze, o ugruntowanej pozycji społecznej i finansowej, z myślą o inwestycji na lata. Tę grupę nabywców kryzys dotyka najpóźniej (lub nie dotyka wcale), to dlatego tego typu nieruchomości praktycznie nie tanieją.

W Poznaniu za luksusową i prestiżową od zawsze uchodzi – i uchodzić będzie – lokalizacja Sołacza, a dokładnie centralnej, willowej i najstarszej części tej dzielnicy, przy samym Parku Sołackim. Zabytkowe wille, perełki przedwojennej architektury, położone w malowniczej okolicy przyrody, blisko centrum, a jednak w zaciszu są obiektem marzeń nie tylko poznaniaków. I jak przystało na nieruchomości luksusowe, rzadko trafiają w drugi obieg. Tym bardziej polecamy zainteresowanie naszą sołacką ofertą albo kontakt z nami, jeśli chcieliby Państwo nabyć nieruchomość na Sołaczu.