Firma HRE Investments zrobiła zestawienie najdroższych lokali w blokach z tzw. wielkiej płyty. Ceny mogą zaskoczyć. Jednak jeśli bliżej przyjrzeć się ofertom, to pokazują one, co się tak naprawdę liczy…

Prawie 4 mln za mieszkanie o pow. 180 mkw. w wielkiej płycie? Tak! Ale jakie mieszkanie: z trzech stron otoczone tarasami z widokiem na panoramę Warszawy…

Prawie 4 mln za mieszkanie o pow. 180 mkw. w wielkiej płycie? Tak! Ale jakie mieszkanie: z trzech stron otoczone tarasami z widokiem na panoramę Warszawy z jej najbardziej charakterystycznymi punktami. Budynek należy do warszawskiego osiedla Torwar, które powstało na początku lat 70.

Wysoki standard wykończenia, ale przede wszystkim lokalizacja nie do zdobycia, to przemawia za takimi cenami.

Wśród najdroższych inwestycji w blokach z poprzedniego systemu znalazł się również lokal, de facto kilka mieszkań, o łącznej powierzchni ponad 230 mkw. Cena ofertowa 2,5 mln zł. Mieszkania znajdują się na 16. piętrze bloku w gdańskim Wrzeszczu i oferują przede wszystkim widok na Zatokę.

Wspólnym mianownikiem ujętych w zestawieniu lokali, których ceny przewyższają średnie ceny ofertowe w danym mieście, jest znakomicie skomunikowana lokalizacja i widoki z okna – na najlepszą panoramę miasta, zieleń oraz otoczenie. Dawne osiedla były zaplanowane zgodnie z najlepszymi tradycjami urbanistycznymi, co przekłada się na jakość życia w tak prozaicznych kwestiach, jak zakupy, edukacja dla dzieci czy fakt, że nikt nie zagląda wprost do okien, ponieważ budynku są od siebie oddalone i oddzielone pasem zieleni.

Więcej w „Pulsie Biznesu”