Ani pandemia, ani obecna wojna w Ukrainie nie powstrzymuje przed rozwojem czeskiego inwestora Accolade – pozyskał dotąd już 0,5 mld finansowania na inwestycje w Polsce.

W wypowiedzi dla „Pulsu Biznesu” szef Accolade na Polskę Michała Białas zdradza receptę na sukces w inwestycjach: atrakcyjność oferty, w tym lokalizację, stabilność tego segmentu rynku – bo zapotrzebowanie na magazyny wciąż rośnie, oraz najwyższe standardy ESG, w tym certyfikaty środowiskowe, którymi wykazać się mogą nieruchomości w portfelu Accolade. Za inwestycjami Accolade przemawia tez duża rozpiętość geograficzna.

Gazeta donosi, że od początku obecności na polskim rynku czeski inwestor pozyskał w polskich bankach 500 mln euro finansowania. Niedawno z kolei od czeskich banków otrzymał kredyt w wysokości 137 mln na inwestycję w Czechach, gdzie rynek magazynów kształtuje się podobnie. Jest to najwyższa kwota w Europie Środkowo-Wschodniej udzielona pod jedną nieruchomość przemysłową. Najemcą nowego centrum dystrybucyjnego będzie firma z sektora elektroniki, która stworzy 2 tys. miejsc pracy.