Górskie kurorty cały czas są w centrum zainteresowania deweloperów oferujących nieruchomości inwestycyjne. Nie brakuje nowych propozycji, zwłaszcza w sektorze premium.

Coraz lepsza infrastruktura, która pozwala gościom z całej Polski sprawniej znaleźć się w górach, to tylko jeden z powodów niemalejącego zainteresowania turystów tymi regionami. Podczas gdy jeszcze kilka lat temu podróżni na przykład z z zachodniej Polski najczęściej trafili na Dolny Śląsk z Sudetami, bo było najbliżej i najszybciej, dziś – choćby dzięki rozbudowie dróg ekspresowych – „przybliżyły się” również Karpaty. Nic dziwnego, że wszelkie apartamenty i propozycje noclegów oraz obiekty turystyczne cieszą się dużym powodzeniem. I cieszą inwestorów, zachęcając do rozwijania biznesu w górach.

karpacz hotel na sprzedażTopowo i rentownie

Na mapie inwestycji deweloperskich wśród kurortów górskich w Polsce niezmiennie numerem jeden pozostaje Zakopane, tam obecnie powstaje kilkanaście niedużych obiektów z pokojami czy apartamentami. W Wiśle z kolei ma powstać kompleks turystyczny z 1, 2 tys. pokojami. Dużo dzieje się w Świeradowie-Zdroju, gdzie baza noclegowa poszerzy się o cztery kompleksy apartamentowe. Wśród najprężniej rozwijających się kurortów są Karpacz i Szczyrk. Najsłabiej pod tym względem wygląda w Bieszczadach.

W topowych górskich kurortach analitycy mówią o rentowności z inwestycji w apartament (mieszkanie na wynajem) na poziomie 7-11 proc. Inwestycja w apartament o powierzchni ok. 30-40-metrów przynosi rocznie w takich kurortach ok. 40 tys. zł zysku rocznie, choć na przykład w Szklarskiej Porębie – z uwagi na ogromną konkurencję rezultat będzie słabszy, a w innych miejscowościach może być też większy.

Góry z potencjałem

My również nie mamy wątpliwości co do tego, że górskie kierunki są perspektywiczne i mogą być miejscem intratnego biznesu. Takim przykładem jest Karpacz – miejscowość atrakcyjna turystycznie przez cały rok i oferująca pełną gamę aktywności i sposobów spędzania czasu. Dlatego sporo tu nowych inwestycji w ostatnich latach, a bliskość granic i logistyka ułatwiająca dotarcie do Karpacza, również turystom z zagranicy, sprawiają, że warto tu inwestować.

To dlatego polecamy inwestorom zainteresowanymi górskim kierunkiem naszą ofertę kompleksu turystycznego w Karpaczu z hotelem, prężnie działającym lokalem gastronomicznym i stokiem oraz rozległym terenem. Kompleks idealny dla inwestorów z wizją dalszego rozwoju i rozbudowy w tak perspektywicznej okolicy, jakich mało.